Inconel 690

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 10 - $ 45 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T, perëndimore Bashkimi, MoneyGram
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Alloy 690 ka rezistencë të shquar në kimikatet oksiduese dhe gazeve oxidizing temperaturë të lartë. Dhe kjo ka rezistencë ndaj korrozionit e stresit plasaritje në mjedise klorur përmbajnë, si dhe për zgjidhje hidroksid natriumi. Aliazh 690 është përdorur për aplikime të tilla si njësi qymyr-gazifikimit, vatrave dhe kanalet për përpunimin acid sulfurik, furra për përpunim petrokimike, incinerators etj.

  specifikimet

  UNS W.Nr
  N06690 2,4642

  Përbërje kimike

  Gradë % ni Cr fe C Mn si cu S
  690 Min 58.0 27.0 7.0 0,05
  Max 31.0 11.0 0.5 0.5 0.5 0.015

  Vetitë mekanike (vlera minimale në 20 ℃)

  Elastik Strengthσb / MPa Yield Strengthσp0.2 / MPa Elongationσ5 /%
  580 260 30

  standard

  bar falsifikim Fletë / Strip Tub
  ASTM B166 ASTM B564 ASTM B168 ASTM B163ASTM B829

 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Produkte të lidhura

  Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni
  WhatsApp Chat Online!
  WhatsApp Chat Online!