Inconel 625

Përshkrim i shkurtër:


 • FOB Çmimi: US $ 10 - $ 45 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shanghai
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T, perëndimore Bashkimi, MoneyGram
 • :
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Alloy 625 ka një nivel të lartë të vendosjes dhe rezistenca korrozioni çarë ndaj chloride kontaminuar media, të tilla si uji i detit, kripëra neutrale dhe Brines. Alloy 625 është përdorur në përpunimin kimik, hapësirës ajrore dhe të naftës detare inxhinieri dhe gazit, pajisjet e kontrollit të ndotjes dhe reaktorëve bërthamorë.

  Specifikim

  UNS W.Nr
  N06625 2,4856

  Përbërje kimike

  Gradë % ni Cr Mo Nb fe Al TI C Mn si Co P S
  625 Min Bal. 20 8 3.15
  Max 23 10 4.15 5 0.4 0.4 0,1 0.5 0.5 1 0.015 0.015

  Vetitë mekanike (vlera minimale në 20 ℃)

  Elastik Strengthσb / MPa Yield Strengthσp0.2 / MPa Elongationσ5 /%
  760 345 30

  standardet

  bar falsifikim Fletë / Strip tel Tub
  ASTM B446 ASTM B564 ASTM B443 ASTM B446 ASTM B444ASTM B704ASTM B705

 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !