заварување лента

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 10 - $ 45 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, Western Union, MoneyGram
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

   

  AWS Класификација uns

  тежински проценти

  В

  Мн

  Фе

  Стр

  С

  Си

  Cu

  Ни

  ко

  Ал

  Ти

  Кр

  Nb (Cb) Плус Та

  Мо

  V

  W

  други

  ERNiCrMo-3 на N06625 0,10 0,50 5,0 0,02 0,015 0,50 0,50 58.0мин 0,40 0,40 20,0-23,0 3,15-4,15 8,0-10,0 0,50
  ERNiCr-3 на, c N06082 0,10 2,5-3,5 3,0 0,03 0,015 0,50 0,50 67.0мин (Д) 0,75 18,0-22,0 2,0-3,0 0,50
  ERNiCu-7 на N04060 0,15 4,0 2.5 0,02 0,015 1.25 Рем 62,0-69,0 1.25 1,5-3,0 0,50
  ERNiCrMo-4 N10276 0,02 1,0 4,0-7,0 0,04 0,03 0,08 0,50 Рем 2.5 14,5-16,5 15-17 0,35 3,0-4,5 0,50
  ERNiFeCr-1 N08065 0,05 1,0 22.0 мин 0,03 0,03 0,50 1,5-3,0 38,0-46,0 0.2 0,6-1,2 19,5-23,5 2,5-3,5 0,50
  ERNiCrFe-8 на N07069 0,08 1,0 5,0-9,0 0,03 0,015 0,50 0,50 70.0мин 0,4-1,0 2,00-2,75 14,0-17,0 0,70-1,20 0,50
  ERNiCrFe-11 N06601 0,10 1,0 Рем 0,03 0,015 0,50 1,0 58,0-63,0 1,0-1,7 21,0-25,0 0,50
  ERNiCrFe-12 N06025 0,15-0,25 0,50 8,0-11,0 0,020 0,010 0,5 0,1 Рем 1,0 1,8-2,4 0,10-0,20 24,0-26,0 0,50
  ERNiFeCr-1 на N08065 0,05 1,0 22.0мин 0,03 0,03 0,50 1,5-3,0 38,0-46,0 0,20 0,6-1,2 19,5-23,5 2,5-3,5 0,50
  ERNiFeCr-2 б N07718 0,08 0,35 Рем 0,015 0,015 0,35 0,30 50,0-55,0 0,20-0,8 0,65-1,15 17,0-21,0 4,75-5,50 2,80-3,3 0,50
  ERNiCr-6 на N06076 0,08-0,15 1.00 2,00 0,03 0,015 0,30 0,50 75мин 0,40 0,15-0,50 19,0-21,0 0,50
  ERNiCrFe-5 на N06062 0,08 1,0 6,0-10,0 0,03 0,015 0,35 0,50 70 мин (Д) 14,0-17,0 1,5-3,0 0,50
  ERNiCrFe-6 на N07092 0,08 2,0-2,7 8.0 0,03 0,015 0,35 0,50 67мин 2,5-3,5 14,0-17,0 0,50
  ERNiCrFe-7 d N06052 0,04 1,0 7,0-11,0 0,02 0,015 0,50 0,30 Рем 1.10 1,0 28,0-31,5 0,10 0,50 0,50

  ERNiCrMo-3  се користи за заварување на никел-хром-молибден легури (ASTM Б 443, B 444, и Б 446 има УНС број N06625) да се, за да се челик, за да други никел-база легури, за обложување челик со никел-хром молибден заварување метални и за заварување облечени страна на зглобовите од челик со никел-хром-молибден легури користење на GTAW, GMAW, ги виде, и PAW процеси. Оваа заварување жица е препорачливо за апликации каде работна температура се движи од употреба при ниски температури до 1000 ° F [540 ° C].

  ERNiCr-3  се користи за заварување на никел-хром-железни легури (ASTM Б 163 Б 166 Б 167 и B 168 има УНС број N06600) за себе, за пресвлечени страна на зглобовите во челик облечени со никел-хром железо легура, за површина челик со хром-никел-железо заварување метал, за различни заварување на никел-база легури, и за приклучување челик за да се од нерѓосувачки челик или никел-база легури користење на GTAW, GMAW, видов, и PAW процеси.

  ERNiCu-7  се користи за заварување на никел-бакарни легури (ASTM Б 127, B 163, B 164, 165 и Б има УНС број N04400) да се со користење на GTAW, GMAW, видов, и PAW процеси. На жица за заварување содржи доволно титаниум за контрола на порозност со овие процеси на заварување.

  ERNiCrMo-4  се користи за заварување на никел-хром-молибден легури (ASTM Б 574, B 575, B 19, B 622, и Б 628 има УНС број N10276) да се, за да се челик, за да други никел-база легури, како и за обложување челик со никел-хром-молибден заварување метал со користење на GTAW и GMAW процеси.

  ERNiFeCr-1  се користи за заварување на никел-железо-хром-молибден-бакарни легури (ASTM Б 423 има број УНС N08825) да се со користење на GTAW и GMAW процеси.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp Интернет разговор!
  WhatsApp Интернет разговор!