Прецизна легура 1J85

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 10 - $ 45 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, Western Union, MoneyGram
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Меки магнетни легури произведени од страна на Шангај Феникс легура се никел-железо легури кои содржат од околу 35 до 81% од никел. Овие легури се користат во апликации кои бараат следниве карактеристики: висока пропустливост, висока сатурација magnetostriction, ниски хистерезис загуба на енергија, ниска загуба вртложни струја во наизменична флукс, ниска температура Кири, vonstant пропустливост со промена на температурата.
  Шангај Феникс легура е производство на меки магнетни легури за многу години. Тие се користат за мерни трансформатори, радар импулсни трансформатори, трансформери, екранировка, ламинати магнетофон главата и така натаму.

  Хемиски состав

  одделение C S P Mn Си Ни Мо Cu Фе
  1J50 ≤0.03 ≤0.02 ≤0.02 0,3-0,6 0,15-0,3 49-50,5 ≤0.2 Бал
  1J79 ≤0.03 ≤0.02 ≤0.02 0,6-1,1 0,3-0,5 78,5-80 3,8-4,1 ≤0.2 Бал
  1J85 ≤0.03 ≤0.02 ≤0.02 0,3-0,6 0,15-0,3 79-81 4,8-5,2 ≤0.2 Бал

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака:

  Write your message here and send it to us
  WhatsApp Online Chat !
  WhatsApp Online Chat !