заштитна 690

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 10 - $ 45 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шангај
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T, Western Union, MoneyGram
 • :
 • детали за производот

  Тагови производ

  Легура 690 има извонредна отпорност на оксидирачки хемикалии и да се висока температура оксидирачки гасови. И има отпорност на стрес корозија напукнување во хлорид содржат средини, но и на натриум хидроксид решенија. Легура 690 се користи за апликации, како што се јаглен гасификација единици, горилници и канали за обработка на сулфурна киселина, печки за обработка на петрохемиски, печките и така натаму.

  спецификации

  УНС W.Nr
  N06690 2,4642

  Хемиски состав

  одделение % Ни Кр Фе В Мн Си Cu С
  690 мин 58,0 27,0 7,0 0,05
  Макс 31,0 11,0 0,5 0,5 0,5 0,015

  Механички својства (Минимална вредност на 20 ℃)

  Затегнувачка Strengthσb / MPa Принос Strengthσp0.2 / MPa Elongationσ5 /%
  580 260 30

  стандард

  бар фалсификување Лист / Газа цевка
  ASTM B166 ASTM B564 ASTM B168 ASTM B163ASTM B829

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  Испратете ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја
  WhatsApp Интернет разговор!
  WhatsApp Интернет разговор!